Yıldırım Belediyesi, küçük yaşta çocukları oruca alıştırmak ve Ramazan’ın maneviyatını hissetmelerini sağlamak amacıyla tekne orucu iftarı düzenledi. Çocuklar oruçlarını öğle ezanının okunmasıyla açtı. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, katıldığı programda oruçlarını açan çocukların heyecanını paylaştı. İftar sonrası Hacivat-Karagöz gösterileri ile minikler doyasıya eğlendi. İftar programında konuşan Başkan Oktay Yılmaz, “Evlatlarımıza orucu sevdirmek amacıyla bu yıl da tekne orucu etkinliği düzenledik. Ağaç yaş iken eğilir demiş atalarımız. Bu yüzden çocuklarımızı erken yaşta ibadete alıştırmak çok önemli. Evlatlarımızı oruca özendiren tüm ailelerimizi tebrik ediyorum. Yarım günlük oruçlarını tutup, iftar etkinliğimize katılan tüm çocuklarımızı da kutluyorum. Ramazan’ın feyzi ve bereketi hanelerinizden eksik olmasın” dedi.
ARA HABERİ
27 Temmuz 2024ARA HABERİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.