Yıldırım Belediyesi, öncelikli hizmet gurupları arasında yer alan çocukların gelişimine katkı sağlamak için ücretsiz eğitimler, atölyeler, spor okulları düzenliyor. Bu kapsamda Yıldırım Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) tarafından Adile Naşit Tiyatrosu’nda düzenlenen akıl ve zekâ oyunları kursunda 60 öğrenci eğitim görüyor. Çocukların duygusal, sosyal, motor gelişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenen kurslara katılan öğrenciler hem eğleniyor hem öğreniyor. Zekâ oyunları ile çocukların beynin yüksek performans göstermesinin mümkün olduğunu belirten Kurs Öğretmeni Gamze Aydın, “Çocukların, kavrama, bilinçaltında etken tanıma ve anlama becerileri hızlanabilir, dolayısı ile daha mantıklı ve daha isabetli kararlar almaları sağlanabilir” dedi GazeteAbc
ARA HABERİ
27 Temmuz 2024ARA HABERİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.