Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Enstrümanları Müzesi, öğrencileri müzikle buluşturuyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 2022 yılının başından bu yana her ay iki kez düzenlediği etkinlik kapsamında lise öğrencileri önce müzeyi gezerek buradaki müzik enstrümanlarını tanıma fırsatı buluyor ardından da müze ortamında düzenlenen ritim atölyesine katılıyor. 2023 yılının ilk ritim atölyesi de öğrencilere farklı bir deneyim yaşattı. Feriha Uyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden müziğe ilgi duyan öğrencilerin katıldığı etkinlikte, müze görevlisi Murat Alihan, öğrencilere rehberlik etti. Dünyanın farklı bölgelerinden müzik enstrümanlarını tanıma fırsatı bulan öğrenciler, daha sonra Nilüfer Belediyesi Ritim Eğitmeni Akın Togay ile Ritim Atöylesi’ne katıldı. Ritim öğrenen öğrenciler, okuldaki ders yoğunluğuna da keyifli bir ara vermiş oldu.
ARA HABERİ
27 Temmuz 2024ARA HABERİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.