Çevre temizliği ve sokak hayvanlarını besleme amaçlı projeye Orhangazi’de faaliyet gösteren birçok kurum ve kuruluş ortak oldu.Orhangazi Ali Tekin İlkokulu öğrencileri Orhangazi Belediyesi, Orhangazi Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü, Orhangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Orhangazi Emniyet Müdürlüğü, Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Birimi ve Orhangazi Hayvanlarla Yaşam Derneğinin yer aldığı projeyle bütün insanlığa örnek oldu. Birlikte göl kıyısına giden minik öğrenciler ve çevreye duyarlı kurum ve kuruluşlar tarafından hem kirli gözüken çöpler toplandı, hem de orada yaşam mücadelesi veren sokak hayvanları beslendi. Ayrıca Orhangazi Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sokak hayvanlarına aşılama yapıldı. Ali Tekin okulunun öğrencileri yapmış olduğu bu çalışma ile büyüklere örnek oldu. Minik öğrenciler yaşlarından büyük bir olgunluk göstererek insanlara “çevremizi koruyalım” diye seslendi. Ali Tekin İlkokulu’nun minik öğrencileri ilerleyen aylarda benzeri projelere devam edeceklerini söyledi.GazeteAbc
ARA HABERİ
27 Temmuz 2024ARA HABERİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.