DOLAR 33,0484 -0.11%
EURO 36,0186 -0.4%
ALTIN 2.591,28-1,99
BITCOIN 2127033-1,05%
İstanbul
32°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

CHP TÜRKİYE MİLLETVEKİLİ LİSTESİ

CHP TÜRKİYE MİLLETVEKİLİ LİSTESİ

ABONE OL
9 Nisan 2023 13:15
CHP TÜRKİYE MİLLETVEKİLİ LİSTESİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP’nin illere göre milletvekili aday listesinde İstanbul 1. bölge ilk sıradan Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul 2. bölge ilk sıradan Namık Tan, İstanbul 3. bölge ilk sıradan ise Engin Altay yer alıyor.  CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Meclis’te oldukça ses getiren  CHP LİSTESİ AÇIKLANDI  Saadet Partili, DEVA Partili, Demokrat Partili ve Gelecek Partili 40 adayın da bulunduğu milletvekili listesi illere göre şu şekilde: Ankara 1’inci bölge 1. Gamze Taşçıer 2. Deniz Demir 3. Okan Konuralp 4. Sadullah Ergin (DEVA Partisi) 5. Aliye Timisi Ersever 6. Mustafa Nedim Yamalı (Gelecek Partisi) 7. Deniz Çakır 8. Kemal Akkurt 9. Aysun Palalı Köktaş 10. Elif Topkaya Sevinç 11. Hüseyin Can Güner 12. Aycan Günday Koçtürk 13. Armağan Erdoğan Ankara 2’inci bölge 1. Murat Emir 2. İdris Şahin (DEVA) 3. Semra Dinçer  4. İrem Yaman (İYİ Parti) 5. Orkun Kamber 6. Ali Rıza Erbay 7.Erdal Kiziroğlu 8. Özkan Aktan 9. Funda Cengiz 10.Erol Tosun 11. Nursel Öcal Ankara 3’üncü Bölge 1. Tekin Bingöl 2. Umut Akdoğan 3. Mesut Doğan (Saadet Partisi) 4. Aylin Yaman 5. Ahmet Ersen Özsoıy 6. Mehmet Akyürek 7. Mehtap Yücel 8. Mehmet Yula 9. Zeynep Esra Özdemir 10. Ömer Yılmaz 11. Elmas Kübra Karaca 12. Hasan Cem Yılmaz İstanbul 1’inci bölge 1. Oğuz Kaan Salıcı 2. Gamze Akkuş İlgezdi 3. Fethi Açıkel 4. Gökhan Günaydın 5. Birol Aydın (Saadet Partisi) 6. Ahmet Ersagun Yücel 7. Elif Esen (DEVA) 8. Hasan Karal (DEVA) 9. Cemal Enginyurt (DP) 10. Selim Temurcu (Gelecek Partisi) 11. Ali Gökçek 12. Suat Özçağdaş 13. Doğan Çakmak 14. Özcan Baripoğlu 15. Sevgi Kılıç 16. Olgun Çelik İstanbul 2’inci Bölge 1. Namık Tan 2. Yunus Emre 3. Gökhan Zeybek 4. Enis Berberoğlu 5. Mustafa Kaya (Saadet Partisi) 6. Yüksel Mansur Kılınç 7. İhsan Mesih Şahin (Gelecek Partisi) 8. Evrim Rızvanoğlu (DEVA) 9. Berna Sukas 10. Fuat Yıldırım 11. Onur Aydın 12. Işık Öğütçü 13. Soner Özimer 14. Mehmet Ali Yüksel 15. Şaban Karaaslan 16. Elmas Aruz İstanbul 3’üncü Bölge 1. Engin Altay 2. Erdoğan Toprak 3. Türkan Elçi 4. İlhan Kesici 5. Zeynel Emre 6. Medeni Yılmaz (DEVA) 7. Bülent Kaya (Saadet Partisi) 8. Doğan Demir (Gelecek Partisi) 9. Özgür Karabat 10. Mustafa Yeneroğlu (DEVA)  11. Turan Taşkın Özer 12. Doruk Bulut 13. Oğuz Kemal Yakar 14. Turgay Özcan 15. Utku Caner Çaykara 16. Habibe Çiftçioğlu (Gelecek Partisi) Antalya 1. Sururi Corabatur 2. Cavit Arı 3. Aliye Coşar 4. Mustafa Erdem  5. Şereffettin Kılıç (Saadet Partisi) 6. Serap Yazıcı Özbudun (Gelecek Partisi) 7. Murat Özçelik  8. Ercüment Taşdemir 9. Nilüfer Defeci 10. Vahap Tuncer 11. Sibel Gezen 12. Ramiz Atakan 13. Emrah Yurtlak 14. Zehra Milli  15. Hatice Kübra Turan 16. Müge Gezginci Uysal 17. Mehmet Gök Adana 1. Orhan Sümer 2. Müzeyyen Şevkin 3. Burhannetin Bulut 4. Sadullah Kısacık (DEVA) 5. Ayhan Barut 6. Berke Duvan 7. Hüseyin Keser 8. Erkan Karakaya 9. Orhan Toplum 10. Kübra Özbiçer 11. Ahmet Korkmaz 12. Sercan Polat 13. Murat Öztanrıöver 14. Ebru Yılmaz 15. Elife Müftüoğlu İzmir 1’inci Bölge 1. Yüksel Taşkın 2. Ahmet Tuncay Özkan 3. Sevda Erdan Kılıç 4. Murat Bakan 5. Ednan Arslan 6. Seda Kaya (DEVA) 7. Haydar Altıntaş (DP) 8. Devrim Barış Çelik 9. Sefer İpekli 10. Güldem Atabay 11. Şahbal Aras 12. Fulya Akçay 13. Mehmet Şahin Fırat 14. Birgül Değirmenci İzmir 2’inci Bölge 1. Gökçe Gökçen 2. Rıfat Nalbantoğlu 3. Rahmi Aşkın Türeli 4. Mahir Polat 5. Salih Uzun (DP) 6. Deniz Yücel 7. Deniz Bilici (Gelecek Partisi) 8. Hüseyin Sezer 9. Esin Doğan Metin 11. Altan İnanç 12. Emine Helin İnan Kınay 13. Ayten Gülsever 14. Nurşen Balcı 15. Burak Kotan Mersin 1. Ali Mahir Başarır 2. Gülcan Kış 3. Mehmet Emin Ekmen (DEVA) 4. Talat Dinçer 5. Hasan Ufuk Çakır 6. Emre Yılmaz 7. Nürsen Yücesoy Temizkan 8. Leyla Serin Kırık 9i Ahmet Yorgun 10. Mehmet Gültekin Uğur 11. Şerife Arıcı 12. Güven Kocabıyık 13. Neslihan Çelebi Ordu 1. Seyit Torun 2. Mustafa Adıgüzel 3. Ahmet Tokluoğlu 4. Cengiz Okur 5. Nilgün Yılmaz Şanlıurfa 1. Mahmut Tanal 2. Müslüm Cengizhan Akalın 3. Ahmet Tüysüz (DEVA) 4. Abdullah Yeşil (Gelecek Partisi) 5. İbrahim Direk 6. Süleyman Gök 7. Ali Fethi Gürler 8. Abdullah Direk 9. Müslüm Şikak 10. Adnan Tüysüz 11. Abdulkadir Çetin Malatya 1. Veli Ağbaba 2. Enver Kiraz 3. Battal Kanbay Tekirdağ 1. Faik Öztrak  2. İlhami Özcan AYGUN 3. Cem Avşar(Deva) 4. Nurten Yontar 5. Mustafa Ülkem Uruk 6. İsmail Doğaroğlu 7. Sema Kırkoyunkinet 8. İsmail Çelebi Kırklareli 1 .Vecdi Gündoğdu 2. Fahri Özkan 3. Hatice Gül Bingöl Kayseri 1. Aşkın Genç 2. Mahmut Arıkan ( Saadet Partisi) 3. Burhan Bahadır Özsoy ( DEVA Partisi) 4. Zülküf Arslan ( Gelecek Partisi) 5. Ümit Özer 6. Özgen Aydıncak 7. Ali Çetinkaya 8. Onur Sergen Doğan 9. İbrahim Kağan 10. Niyazi Ünalmış Samsun 1. Murat Çan 2. Mehmet Karaman 3. Mustafa Yeşilyurt 4. Nazan Güneysu 5. Mehmet Özdağ 6. Suat Yıldız 7. Neşe Kangüleç 8. Nilsu İrem Koçyiğit Bahadır 9. Özler Yılmaz Hatay 1. Mehmet Güzelmansur 2. Nermin Yıldırım Kara 3. Servet Mullaoğlu 4. Necmettin Çalışkan (Saadet) 5. Hikmet Hatunoğlu 6. Rahmi Vardı 7. Gökhan Özer 8. Bekir Atahan 9. Cemiyet Kışlaoğlu 10. Tamer Apiş 11. Filiz Haksöz Karabük 1. Cevdet Akçay 2. Abdullah Çakır 3. Bayram Karadağ Gaziantep 1. Hasan Öztürkmen 2. Melih Meriç 3. Ertuğrul Kaya (DEVA) 4. Reis Reisoğlu  5. Adile Merve Altınbaş Yılmaz 6. Erdal Geçit 7. Selim Karahan 8. Müslüm Şahinsoy 9. Hasan Gül 10. Mehmet İslam (Saadet) 11. Ahmet İdris İnal 12. Fatma Müge Düşün 13. Gökhan Çeliktürk  14. Vicdan Aktaş Manisa 1- Özgür Özel 2- Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu  3- Bekir Başevirgen 4- Selma Aliye Kavaf (Deva) 5- Semih Balaban Kahramanmaraş 1. Ali Öztunç 2. İrfan Karadutlu (DEVA) 3. Mehmet Bağlar 4. Ejder Kaygusuz 5. Naile İşlek 6. Tufan Yanar 7. Aziz Cem Güner 8. Çağatay Atasay Kars 1. İnan Akgün Alp 2. Onur Uludaşdemir 3. Evren Yerdelen Kastamonu 1. Hasan Baltacı 2. Kadir Yalçın 3. Ziver Kaplan Kırıkkale 1.Ahmet Önal 2. Ömer Eldemir 3. Ümit Duman Zonguldak 1. Deniz Yavuzyılmaz 2. Eylem Ertuğ Ertuğrul 3. Doğa Şanlıoğlu (DEVA) 4. Merve Kır 5. Cemalaettin Sağtekin Karaman  1. İsmail Atakan Ünver 2. Yusuf Baştuğ 3. Hasan Ehliz Karabük 1. Cevdet Akay 2. Abdullah Çakır 3. Bayram Karadağ Sakarya 1. Ayça Taşkent 2. Ecevit Keleş 3. Kamil Özkan 4. Azize Ceroğlu 5. Emel Akçil 6. Gündüz Gençcan 7. Ali Fethi Gürleri (Saadet Partisi) Osmaniye 1.  Asu Kaya 2. Ünal Köksal 3. Mehmet Dövüşçü Rize 1. Tahsin Ocaklı 2. Köksal Toptan (İYİ Parti) 3. Mehmet Yıldız (Saadet Partisi) Aydın 1. Bülent Tezcan 2. Süleyman Bülbül 3. Hüseyin Yıldız 4. Evrim Karakoz 5. Nilüfer Ünüvar 6. Ali Çankır Kocaeli 1. Muhip Kanko 2. Harun Yıldızlı 3. Hasan Bitmez 4. Nail Çiler 5. Serap Çakır 6. Tülin Keçeci Güngör 7. Cuma Karavar 8. Caner Arduç 9. Mehmet Küçükkaya 10. Selman Kösali 11. Hülya Yolcubal 12. Belkıza İlter 13. İsmet İşeri 14. Berna Çetin Konya 1. Barış Bektaş 2. Hasan Ekici 3. Gençosman Killik 4. Halil Ercan 5. Kamil Bülbül Okuyucu 6. Galip Polat 7. Ayşe Alkım Gökçe 8. Mürsel Ayrancı 9. Ezgi Bilge Aslan 10. Şerife Tunç 11. Mehmet Pirzade 12. Dursun Kaplan 13. Rıdvan Şenyurt 14. Tevfik Fikret İlgen 15. Veysel Gönülal Muğla 1. Cumhur Uzun 2. Gizem Özcan 3. Süreyya Öneş Derici 4. Selçuk Özdağ (Gelecek Partisi) 5. Mehmet Demir 6. Fatma Gebeş Çimen 7. © Cumhuriyet Gazetesi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.