Adıyamanlılar Derneği’nde düzenlenen organizasyonda deprem bölgesinden gelen vatandaşlara çiğ köfte ikram edildi. Bursa Adıyamanlılar Derneği Başkanı Ramazan Alp şu ifadelere yer verdi; Depremzede ailelerle hasbihâl etmek istedik. Onların deprem anında yaşadığı hikayeleri bizzat duymak istedik. Ve onlara neler yapabiliriz, nasıl yardımcı olabiliriz. Birlikte neler yapılabilir, istişare amacıyla derneğimizle bir araya geldik temel sebebimiz bu. Bugün 20-25 ailemizi buraya davet ettik. Bundan sonrada bu davetlerimiz her hafta sürecek. Yaklaşık 200’e yakın Adıyaman’dan gelen aile var. Bizde Adıyamanlılar derneği olarak Adıyaman’dan gelen ailelerimizi burada misafir ediyoruz. Aileler yurtlarda, misafirhanelerde ve otellerin bir kısmında kalıyorlar. Birkaç aile de kendi imkanlarıyla ‘Evim Yuvan Olsun’ projesiyle evlerde kalıyorlar.Dedi.
ARA HABERİ
27 Temmuz 2024ARA HABERİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.